Правила безпеки на кухні
Кухню, без жодного перебільшення, можна назвати самим центром, того маленького світу, де проводять більшу частину свого часу всі мешканці квартир та будинків. Це, мабуть, найважливіше і найбільш відвідуване місце, має бути обладнано таким чином, щоб воно було максимально безпечним і ризик отримання травм був зведений до мінімуму. У кухонне приміщення заводять всі комунікації. Перш за все це природний газ, електропостачання, водопровід та каналізація.
На кухні найбільша кількість різної побутової техніки, починаючи від газової плити і закінчуючи пральною машинкою та стаціонарним комп’ютером. Саме тому недотримання техніки безпеки та правил експлуатації техніки можуть стати причиною різного роду травм.
Загальні правила
Розташування джерел освітлення. Величезне значення має те, як розташовані на кухні джерела світла. Тому це питання необхідно врахувати ще на стадії планування кухні. Адже дуже важливо розташувати джерела світла так, щоб в кухонному приміщенні не залишалося темних куточків. Також слід приділити увагу місцям під навісними шафами. Там можна розмістити додаткове підсвічування або розташувати там телевізор або мікрохвильову піч.
Запобігання перевантаження електромережі.
Перед тим як почати робити ремонт на кухні необхідно перевірити стан електропроводки. Особливу увагу варто приділити матеріалу, з якого вона виготовлена . Якщо у Вас залишилася алюмінієва проводка, ще з радянських часів, то її потрібно обов’язково замінити на мідну. Приміщення треба обладнати необхідною кількістю розеток. Як правило це дві розетки на один робочий стіл. На кухні забороняється використовувати трійники для постійної роботи електро-чайників, вони можуть стати причиною перевантаження мережі.
Правила зберігання гострих предметів.
Кухонні ножі, ножиці для обробки риби, топірці для оброблення м’яса та інші гострі предмети, необхідно зберігати в ящиках, на магнітних тримачах або на спеціальних підставках. Якщо Ваша дитина проявляє активний інтерес до різних гострих предметів, то є сенс замикати їх під замок.
Вибір і зберігання побутової хімії.
При покупці побутової хімії необхідно детальним чином ознайомитися з її складом і, по можливості, купити засіб з найменшим вмістом агресивних складових. Такі запобіжні заходи допоможуть Вам захистити від пошкоджень шкіру рук. Всі хімічні речовини, це засоби для миття посуду, порошки для чищення плит, кранів і раковин необхідно зберігати в окремій шафі, що повністю виключає їх зіткнення з продуктами харчування. Такі заходи допоможуть Вам і Вашим домочадцям уникнути різного роду отруєнь.
Вибір фіранок, штор та тюлі.
Сьогодні на ринку представлена величезна кількість штор, фіранок і тому подібних виробів з тканин. Здебільшого вони виготовляються з легкозаймистих синтетичних і натуральних матеріалів. При плануванні кухні і її облаштуванні, кухонну плиту необхідно розмістити на безпечній відстані від них, щоб уникнути загоряння. У кухонному приміщенні не варто вішати штори до самої підлоги з великою кількістю декоративних елементів. Це значно підвищує ризик загоряння.
Розташування електричних проводів.
Електричні дроти, що живлять електричні прилади на кухні, слід розміщувати по далі від газової плити і раковини, щоб запобігти можливості короткого замикання. Їх можна закріпити на стіні за допомогою спеціальних кліпс. Заземлення зазвичай розташовують безпосередньо біля мийки.
Правила безпеки
При роботі з газовими плитами необхідно знати, що небезпека представляє не тільки полум’я, але і сам природний газ, і продукти його згоряння. Дуже важливо не забувати перекривати газ на ніч і перед відходом з квартири. Також слід пам’ятати, що безперервна робота газової плити не повинна перевищувати більше 2 годин, а після закінчення роботи потрібно відкрити вікна і провітрити приміщення, навіть якщо у Вас була включена примусова вентиляція. Також не слід включати духовку і водонагрівач, якщо у Вас одночасно горять два або більше пальників. Недотримання правил пожежної безпеки, як правило ведуть, до негативних наслідків.
Ліквідаціявитокугазу
Витік природного газу може відбуватися з таких причин.
Якщо витік природного газу все-таки відбувся, то його можна відчути за характерним запахом. У цьому випадку необхідно негайно перекрити загальну подачу газу в приміщення, відкрити вікна і ретельно провітрити кухню. Категорично забороняється користуватися електричними приладами та відкритим вогнем. Якщо витік газу стався через несправність газової системи, то потрібно викликати фахівця.
Ми працюємо:
понеділок - п'ятниця, 11:00 - 19:00
(зателефонуйте перед візитом, щоб домовитися про зустріч)