Однотонні фасади


Однотонні фасади

Одним із популярних видів фасадів для кухні на замовлення є використання однотонних фасадів.

Часом в дизайні можуть використовуватися лише однотонні фасади, а інколи такі фасади поєднуються із деревоподібними структурами.

Для виготовлення однотонних фасадів можна використати кілька видів матеріалів для основи.

Опишемо найпопулярніші типи однотонних фасадів:

 1. ДСП фасади
 2. МДФ із фарбуванням
 3. МДФ із акриловим покриттям
 4. МДФ із покриттям CPL або HPL

ДСП фасади:

Переваги:

 1. Економічність: ДСП є не дорогим матеріалом порівняно з іншими видами фасадів. Такі фасади по вартості будуть доступнішими за будь-які інші види матеріалів. Проте ДСП деяких виробників може наближатися по вартості до МДФ фасадів, але і якість покриття в дорожчих серіях є вищою.
 2. Різноманітність кольорів: ДСП плити мають широкий спектр кольорів, що дозволяє підібрати його до будь-якого інтер’єру.
 3. Стійкість до вологи: Деякі види ДСП мають покращені вологостійкі властивості, що дозволяють їх використовувати у приміщеннях із підвищеною вологістю (наприклад у ванній кімнаті). Такі види ДСП будуть краще служити (в умовах підвищеної вологості) за більш дорожчі варіанти із шпонованими чи дерев’яними фасадами.

Недоліки:

 1. Стійкість до механічних пошкоджень: Якщо розглядати більш бюджетні серії ДСП, то зазвичай вони не вирізняються особливими зносостійкими властивостями, і не є стійкими до механічних ушкоджень. Проте, є ДСП із достатньо міцним покриттям. Фасади на основі таких плит можуть бути значно міцнішими та стійкішими до пошкоджень в порівнянні із шпонованими чи дерев’яними фасадами.
 2. Структура покриття: В однотонних ДСП, структура покриття, зазвичай поступається більш дорогим аналогам на основі МДФ (фарбованим, із акриловим покриттям). В загальній картині виробу це мало помітно, але детально порівнявши структуру покриття ДСП та більш дорогих аналогів можна помітити різницю.
 3. Обмежена можливість реставрації: Слід зазначити, що реставрація однотонних декорів є більш складною ніж реставрація деревоподібних декорів. У випадку подряпин чи пошкоджень, особливо на однотонних декорах, відновлення фасадів із ДСП може бути обмеженим порівняно з іншими матеріалами.

Фарбовані фасади:

Переваги:

 1. Естетичний вигляд:Фарбовані фасади можуть бути будь-якого кольору, що дозволяє створювати унікальні і стильні інтер’єри. Фарбування можливе за палітрами RAL чи NCS що забезпечує широкий вибір відтінків для будь-якого дизайну.
 1. Можливість виготовлення фасадів будь-якої форми: Фарбовані фасади можуть мати практично будь-яку форму, що дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські задуми.
 1. Стійкість до вологи: Так як найчастіше фарбовані фасади виготовляються на основі МДФ, яке має не погані водостійкі властивості, то такі фасади будуть мати гарні водостійкі властивості. В разі потреби можна провести двостороннє фарбування, щоб додатково герметизувати основу, та знизити ризики впливу вологи на виріб.

Недоліки:

 1. Вразливість до подряпин: Фарбовані поверхні можуть бути вразливі до подряпин та пошкоджень, особливо якщо вони не обладнані додатковим захистом.
 2. Можливість появи тріщин: Під впливом терміну експлуатації та змін температури можуть з’являтися тріщини на фарбованій поверхні.
 3. Підтримка чистоти: Легкість чищення може залежати від вибраного кольору (темні кольори можуть більше виділяти сліди і пил).
 4. Можливість зміни кольору під впливом світла: Фарбовані фасади можуть змінювати свій колір під впливом сонячного світла та інших факторів.
 5. Вартість: Через складний технологічний процес, вартість фарбованих фасадів не є низькою. Дешеві або неправильно виконані фарбовані фасади можуть втратити якість та вигляд з часом.

МДФ із акриловим покриттям

Переваги:

 1. Естетичний вигляд: Акрилове покриття надає фасадам дзеркально блискучий або глибокий матовий сучасний вигляд, що робить їх привабливими для багатьох. Глянцеві фасади мають високий ступінь глянцю, який значно перевищує глянець  у фарбованих фасадах. Матові фасади також мають гарну шовковисту структуру.
 2. Довговічність:Акрилове покриття має високу стійкість до механічних пошкоджень, вологи, ультрафіолету та інших зовнішніх факторів. При правильному догляді акрилові фасади можуть прослужити десятки років.
 3. Легкість у догляді: Як глянцевий так і матовий акрил стійкий до вологи, легко очищується та має високу стійкість до подряпин та плям.
 4. Висока стійкість до вологості: Акрил є водонепроникним матеріалом, що робить його ідеальним вибором для кухонь та ванних кімнат, де часто відбуваються вологі процеси.
 5. Екологічність:Акрил є екологічно чистим матеріалом, який не виділяє шкідливих речовин.

Недоліки:

 1. Вартість:Акрилові фасади коштують дорожче, ніж фасади з ДСП та фарбовані фасаді.
 2. Труднощі в ремонті:При пошкодженні акрилового покриття його можна відновити, але це складний і дорогий процес.

МДФ із покриттям CPL або HPL

Переваги:

 

 1. Стійкість до подряпин і зносу: Покриття CPL або HPL забезпечує високу стійкість до подряпин, зносу та механічних пошкоджень.
 2. Стійкість до вологості: CPL і HPL вологостійкі, що робить їх ідеальним варіантом для кухонь, де вологість є потенційним проблемним фактором.

Недоліки:

 1. Вартість якості: Високоякісні CPL або HPL можуть бути не дешевими, і дорожчою альтернативою для більш дешевого ДСП.
 2. Обмежені можливості реставрації: У разі серйозних пошкоджень, відновлення фасадів з CPL або HPL може бути важким чи неможливим.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ

Телефонуйте, пишіть, заходьте
  Ми працюємо:
  понеділок - п'ятниця, 11:00 - 19:00

  (зателефонуйте перед візитом, щоб домовитися про зустріч)

  Контакти
  Адреса: вул. Сахарова 43