Правила експлуатації корпусних меблів і гарантійні зобов’язання

1. Загальні правила експлуатації корпусних меблів
1.1. Загальні положення
1. Назва, основні характеристики меблів (Виробів), матеріали та меблеві складові вказуються в Договорі про виконання роботи та додатках.
2. Кожен предмет меблів призначений для певної мети використання, тому варто користуватись меблевим виробом згідно його функціонального призначення.
3. Меблі повинні встановлюватись на рівну підлогу, допускається перекіс 0,3 см на 1 метр погонний.
4. Меблевий виріб встановлюється у порожньому вигляді, тому після того, як його навантажать, він приймає форму нерівностей підлоги та стін приміщення. Стійки та полиці можуть деформуватись під впливом ваги, а регулювання фасадів можуть бути порушені.
5. При використанні меблевих виробів не слід застосовувати надмірні зусилля для відкриття дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин.
6. Для уникнення перекосів дверей та ящиків виробу, їх рекомендовано тримати закритими.
7. Пам’ятайте, що більшість дверей шаф та тумб меблів кухні можуть відкриватись на кут не більше 110 градусів. Будьте обережні: при спробі відкрити двері на більший кут петлі можуть вийти з ладу.
8. Масу тіла людини здатні витримувати тільки спеціально проектовані для цього вироби та елементи, наприклад тумби з сидінням, підставки для ніг, ліжка.
9. Всі інші елементи – полиці, стінки та інші проектуються спеціально для зберігання певних речей. Навантажувати їх більше, ніж розраховано при проектуванні заборонено.
10. При використанні слід час від часу перевіряти відсутність послаблення кріплень (у разі потреби – закрутити).
11. Самостійний демонтаж та установка ящика може привести до виходу з ладу механізму направляючих.
12. Не переміщуйте меблі в навантаженому стані. Після переміщення необхідно відрегулювати петлі, якщо є розпашні фасади.
13. Різкі рухи і удари по виробу можуть спричинити порушення монтажних регулювань і виривання елементів кріплення з панелей.
14. Не перевантажуйте полиці та ящики понад передбачену вагу. Речі і предмети слід розміщувати всередині модулів таким чином, щоб забезпечити рівномірного розподілу навантаження по всій наявній площі та забезпечити рівновагу ковзаючих частин.
15. Речі на полицях рекомендовано розміщувати за принципом: найбільш важкі – ближче до країв (опор), легші – ближче до центру.
16. Високі елементи (пенали, багатоярусні шафи і т.д.) рекомендовано більше навантажувати в нижніх секціях для забезпечення більшої стійкості цих елементів.
17. При експлуатації корпусних меблів не допускається статичне вертикальне навантаження (особливо з докладанням зусилля до однієї точки).
18. Більшість меблів піддається механічним пошкодженням. Будьте обережні, присуваючи стільці до столу, щоб не пошкодити ніжки або бокові стойки меблів.
19. Правила не містять інформацію стосовно вбудованої побутової техніки, котра може встановлюватись при виготовленні меблів. Правила експлуатації вбудованої побутової техніки регулюються окремими документами та гарантійними умовами. Оскільки меблеві вироби чутливі до світла, вологи, сухості, тепла та холоду, рекомендовано уникати тривалого впливу на них одного чи декількох вище вказаних факторів, оскільки це може викликати небажані зміни зовнішнього вигляду меблів, їх міцності, привести до прискореного старіння покриття, короблення та деформації елементів та деталей. Кліматичні характеристики та умови оточуючого середовища. Меблі повинні експлуатуватись в сухих і теплих приміщеннях, котрі мають опалення і вентиляцію. Істотні відхилення від вказаних режимів призводять до значного погіршення споживчих властивостей меблів. Не тримайте на дворі меблі, які не призначені для цього.
20. Вплив світла. Меблі повинні бути захищеними від тривалого впливу прямих сонячних променів, оскільки це може викликати зміну (потьмяніння) фасадів та інших деталей. Не допускайте впливу сонячних променів на меблі вцілому та зокрема на їх відкриті ділянки, оскільки це може спричинити кольорову відмінність ділянок та елементів які складають меблі. Вказана відмінність є цілком природною, а тому не може вважатись ознакою низької якості меблевого виробу.
21. Вплив температури. Протяги в приміщенні, високе значення тепла, низьке значення холоду, а також раптові перепади температури (від тепла до холоду та навпаки) можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його частини. Якщо меблі знаходяться на відстані менше ніж 45 сантиметрів від нагрівальних пристроїв (електричні і газові плити, радіатори та інші джерела електричного освітлення та мікрохвильових випромінювачів) та не передбачені для цього, то Вам слід провести теплоізоляцію з метою попередження виникнення плям, прискореного старіння лакофарбового покриття та деформації меблевих щитів. Рекомендована температура повітря в приміщенні при зберіганні та експлуатації меблів повинна бути не нижче +2° C і не вище +40° C. Не допускайте впливу на меблі гарячих, розжарених предметів (праски, посуд з кип’ятком та ін.), а також тривалого впливу випромінювань, що спричиняють нагрівання (світло потужних ламп, лампи розжарювання, неекрановані мікрохвильові випромінювачі та ін.). Для уникнення негативних наслідків не затуляйте решітки, повітрозабірні отвори, призначені для вентиляції електропобутових приладів.
22. Вплив вологості. В приміщенні, де зберігаються чи експлуатуються меблі рекомендується дотримуватись режиму вологості. Для меблів із вологостійких матеріалів (скло, пластик, MDF під лаком, вологостійке ДСП і стільниці зі штучного каменю. Кварциту та інші матеріали) відносна вологість в приміщенні повинна становити 40-85%, для інших матеріалів оптимальна відносна вологість 45-65%. Істотне відхилення від вказаного режиму приводить до значного погіршення споживчих властивостей меблів. Не варто підтримувати протягом тривалого часу умови крайньої вологості чи сухості в приміщенні. А тим більше – їх періодичної зміни. З плином часу такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів чи їх елементів (розсихання, усушка, розшарування, розтріскування та ін.). Тим не менше, якщо Ви створили такі умови то рекомендовано частіше провітрювати приміщення та, по можливості, користуватись осушувачами чи зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Вологу, яка випадково потрапила на поверхню виробу, слід зняти сухою тканиною. Поверхні меблів повинні завжди бути сухими. Тому їх слід оберігати від попадання вологи для уникнення розбухання каркасів, фасадів та стільниці, а також запобігти відклеюванню кромки на бокових поверхнях.
23. Вплив агресивних середовищ та абразивні матеріали. Недопустимо потрапляння на лакові поверхні рідин, що розчиняють лакофарбові плівки (спирт, ацетон, бензин та ін.). В жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників і т.п.), котрі містять такі рідини чи їх випаровування. Подібні речовини і сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна чи навіть здоров’я. Слід оберігати поверхні меблів та їх конструктивні елементи від механічних пошкоджень, котрі можуть бути спричинені впливом твердих предметів, абразивних порошків, а також надмірними фізичними навантаженнями. Недотримання всіх вищевказаних рекомендацій приводить до передчасного старіння меблів.

1.2. Експлуатація шаф-купе і гардеробних
Конструктивні елементи шафи-купе не розраховані на екстремальні навантаження, сильні фронтальні удари і тому подібне. Розсувні двері і механізми трансформації слід оберігати від ударів і різких поштовхів, щоб уникнути випадіння роликового механізму з направляючих. Також розсувна система і інші механізми трансформації не розраховані на різке відкривання і закривання, що викликають сильні удари – конструкція дверей і інших елементів наповнення шафи (пантограф, тремпель, висувні полиці, корзини і тримачі для краваток, ременів чи брюк) дозволяє відкривати і закривати їх з докладанням мінімальних зусиль. Під час експлуатації потрібно регулярно видаляти накопичену пилюку і бруд з нижніх направляючих розсувних дверей пилососом.
Шафи-купе призначені для використання тільки в сухих і опалюваних приміщеннях для уникнення розбухання і деформації панелей ДСП. Оберігайтесь попадання великої кількості вологи в зрізи матеріалів наповнення дверей, встановлених в профіль, так як торці ДСП не захищені.
1.3. Експлуатація меблів для кухні и ванни
Недопустимо доторкання покриття з гарячими предметами та киплячою водою. Така експлуатація може привести до здуття покриття. Також не допускайте накопичення вологи на поверхні меблевих виробів – це приведе до набухання щитів і відшарування крайки на торцях деталей із ДСП. Не допускається виконувати роботи, пов’язані з механічним впливом на покриття (нарізка овочів, відбивання м’яса і т.п.). Для обробки продуктів завжди використовуйте дошку для обробки – це збереже в цілісності стільницю кухонного гарнітура. Не застосовуйте надмірних зусиль при відкриванні-закриванні розсувних елементів та механізмів відкривання. Рекомендується не затуляти меблеві решітки та повітрозабірні отвори, необхідні для вентиляції електропобутових та опалювальних приладів. Торці корпусних деталей захищені крайкою, але при тривалому потраплянні води на стики ламінованої поверхні деталі і крайки можуть набухнути.
При експлуатації тумб під мийку чи умивальник потрібно слідкувати за герметичністю, якщо установка чи ремонт мийки та інших комунікацій проводиться самостійно чи із залученням некваліфікованих робітників. В разі несправності, яка спричинила течу, експлуатацію даного виробу слід призупинити до усунення причини.

2. Рекомендації по догляду за різними матеріалами
2.1. Загальні положення Догляд за меблями слід здійснювати з застосуванням тільки якісних засобів спеціально призначених для цього чистячих та поліруючих засобів згідно з доданими інструкціями виробників про способи та сферу їх застосування (поверхні, матеріали). На сьогодні на ринку представлені спеціальні засоби для очистки в достатньо широкому асортименті. Крім належних очисних якостей, вони мають поліруючі, захисні, консервуючи, ароматизуючи та інші корисні властивості. Рекомендуємо чистити та доглядати за меблями за допомогою засобів, що містять віск. Якщо це підходить для даної поверхні, та уникати абразиву, засобів з кислотно-лужними, спиртовими добавками та розчинниками. При відсутності спеціальних засобів допускається догляд (чистка) із застосуванням невеликої кількості водного розчину та нейтрального мийного засобу (наприклад, 2%- мийний засіб, 98%- вода). При цьому, для поліровки (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), які протипоказані по контактах з харчовими продуктами – уважно ознайомтесь з інструкцією. Пил з поверхонь видаляється чистою, сухою і м’якою тканиною (фланель, сукно, плюш і т. п.), змоченою і добре віджатою перед використанням. Завжди ретельно висушуйте (протирайте сухою тканиною) змочені ділянки після закінчення чищення.
Хорошою альтернативою є систематичне сухе чищення за допомогою пилососа, обладнаного насадкою типу “м’яка щітка”. Відповідно, небажане застосування твердих засобів при чищенні, таких як: скребки, губки з робочим покриттям з твердого пластикового або металевого волокно подібного матеріалу. Рекомендується очищати будь-яку частину меблів якнайскоріше після того, як вона забруднилася. Якщо Ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення потьоків, плям і ушкоджень меблевих виробів і їх частин. Неполіровані меблі при сильному забрудненні можна помити теплою мильною водою і досуха витерти. Не користуйтеся для догляду за такими меблями поліруючими засобами, на матовій поверхні вони залишать жирні плями, які важко потім видалити. Щоб очистити лаковані і поліровані меблі підійдуть засоби що містять віск, для цього нанесіть на меблі і дайте підсохнути, а потім натріть вовняною ганчіркою.
2.2. Догляд за ламінованими покриттями ДВП, ДСП і стільницею постформінг Меблі ламінованої ДСП не вимагають спеціального догляду.
Пил краще видаляти м’якою сухою тканиною (фланель, плюш). Щоб видалити різні забруднення і освіжити поверхню меблів, використовуйте для її очищення спеціальні поліролі. Окрім загальних умов догляду за ламінованими покриттями високого тиску, таких як постформінг і ЛДСП можливе застосування поліролей для пластиків. При цьому для поліровки (обробки) меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання. Не допускається ставити на поверхні розжарені предмети. Меблі слід оберігати від механічних ушкоджень і попадання рідини в стики. Усі роботи гострими предметами слід робити тільки на спеціальних обробних дошках або з використанням підкладки. Ламінована ДСП плита не є вологостійким матеріалом, тому треба протирати її вологою тканиною, при цьому треба стежити, що б волога не потрапила в незахищені кромкою стики деталей виробу.
2.3. Догляд за плівкою ПВХ, що покриває МДФ плиту або МДФ профіль
Слід оберігати від удару, оскільки плівка не є протиударним матеріалом. Не рекомендується натирати фасади, особливо, покриті глянцевою плівкою, оскільки це призводить до утворення дрібних подряпин, видимих у відбитому світлі. Сухе чищення робиться антистатичною м’якою тканиною, а вологе – мильним розчином середньої концентрації з наступним протиранням до повного видалення вологи. Категорично забороняється використання активних хімічних розчинів і абразивних матеріалів. Не допускайте взаємодії з температурами вище 50°С, а також уникайте тривалої дії гарячого повітря (наприклад: нещільно закрита духова шафа, тривале приготування їжі при сильному виділенні гарячої пари без використання витяжки, розігріта плита упродовж тривалого часу і ін.), це може привести до оплавлення, здуття або відшарування плівки. Не допускайте охолодження нижче – 10°С, при охолодженні нижче вказаної температури, можливе розтріскування і відшарування 8 плівки. Уникайте тривалої дії вологи щоб уникнути вигинання деталей або розбухання плити МДФ. Розташовуйте освітлювальні прилади таким чином, що б відстань між фасадом і світильником складала не менше 20 см. Ближче розташування освітлювальних приладів може привести до надмірного нагрівання фасаду і, як наслідок, деформації плівки, а так само до зміни кольору облицювального покриття.
2.4. Догляд за лакованими і пофарбованими поверхнями
Не піддавайте лаковані поверхні механічній дії і ударам, а також не бажаним перепадам температури, щоб запобігти появі тріщин. Слід пам’ятати, що усі лаковані поверхні з часом можуть змінити колір не лише залежно від кліматичних характеристик і умов довкілля, характеру відходу, але найголовніше залежно від ступеню дії на них світла. Для чищення покритих лаком поверхонь, переважно користуються сухою м’якою тканиною або замшею з використанням спеціальних для цього покриття засобів, які нерідко мають поліруючі якості. Кращий спосіб підтримувати лаковані поверхні у відмінному стані – регулярно протирати їх спеціальною речовиною для чищення на основі бджолиного воску. Цей засіб має водовідштовхувальний і антистатичний ефект, не лише надає меблям блиск, але і згладжує дрібні дефекти. Можливе застосування поліролей, які, як правило, мають і очищувальні властивості. Важливо: глянцеві поверхні полімеризуються протягом 3 (трьох)-4 (чотирьох) місяців, тому, протягом цього терміну, необхідно намагатись обережно експлуатувати такі вироби (не дряпати, не натирати, не ударяти)
2.5. Догляд за дерев’яними поверхнями і деталями меблів з шпонованого МДФ
Дерево боїться змін вологості і високих температур, його легко пошкодити механічним шляхом, воно потребує постійного догляду. З іншого боку, дерево має ні з чим незрівнянну красу, буквально випромінює тепло, не загрожує здоров’ю, і, нарешті, цей матеріал можна багаторазово “реанімувати”. Не забувайте, що дерев’яні поверхні з часом можуть змінити свій зовнішній вигляд не лише від кліматичних властивостей і умов довкілля, але і від того, як за ними доглядав власник. Вологість в приміщенні не має бути нижче 40% і вище 60%. Взимку зазвичай вологість опускається до 15-25% і це може привести до втрати природної вологи дерева і як наслідок утворення невеликих тріщин, які з підвищенням вологості потім зникають. Щоб уникнути цього, рекомендуємо використовувати зволожувачі повітря взимку (а також декоративні джерела вологи : акваріум, фонтан, кімнатні рослини і тому подібне). Рекомендується для чищення переважно користуватися сухою м’якою тканиною з використанням спеціально призначених для цього очисників. Видаляти 9 забруднення з поверхні меблів треба засобами на основі мила, оскільки саме мило якнайкраще видаляє жирний бруд (чи жир). Воскова плівка при митті постраждає – її треба відновити, для цього корпусні меблі слід обробляти восковим засобом хоч би раз на півроку. У меблевому виробництві використовують м’які і тверді породи деревини. Тверді породи деревини досить міцні. До них відноситься акація, дуб, береза, бук, клен, ясен, вишня. М’які породи деревини, такі як сосна і вільха вимагають дбайливого відношення і навіть не значна механічна дія або тиск здатні залишити слід на виробі, тому з ними треба поводитись обережно.
2.6. Догляд за деталями меблів із скла і вітражами
Передусім, слід пам’ятати, що скляні поверхні є крихкими і тому можуть розбитися у разі удару. Не проводьте, по поверхні і не ударяйте по ній важкими твердими предметами. Не слід використовувати засоби, що мають абразивні властивості, а також губки з покриттям з металевого волокно подібного або стружкового матеріалу при чищенні. Протирати меблі із склом слід тільки спеціальними рідинами для догляду за склом. При чому, якщо на фасаді поєднання скла з металом або деревом, доведеться купити два різні засоби для догляду. Полегшать прибирання скла спеціальні ганчірочки з мікрофіброю. Для повного усунення потьоків і крапельок з поверхні скла скористайтеся м’якою паперовою серветкою. Полиці із скла для зручності витягують з шафи. Скло те, що заповнює фасади, при натисканні може лопнути, тому обов’язково притримуйте його з внутрішньої сторони фасаду, а тільки потім починайте протирати. Скляні полиці у виробах мають товщину не менше 4 мм і розраховані на навантаження не більше 2,5 кг, при збільшенні товщини вага збільшується на 0,5 кг на кожний мм.  Скло – матеріал, на якому легко залишаються сліди від рук, їжі і навіть води, тому приводити в порядок скляні поверхні треба щодня. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла.  Особливі складнощі виникають з матовим склом (сатинування, яке утворюється за рахунок хімічного травлення, а також матування і художнє матування за технологією піскоструй), воно найбільш чутливе до конденсату і жирних відбитків пальців. Видалити забруднення з матової поверхні скла не завжди легко, тому після обробки мильним розчином або засобами для скла, які не містять спирт, слід досуха витерти скло сухою тканиною або паперовою серветкою зворотно-поступальними або круговими рухами.  Скло з тонованою плівкою і плівковий вітраж рекомендується протирати злегка слабким мильним розчином. Декоративні плівки схильні до механічного впливу, тому використовуйте паперову серветку. Щоб зберегти цілісність аплікації і зовнішній вигляд плівкового вітража використовуйте м’яку тканину без ворсу. Акуратно обробіть усі виступи і впадини в частині малюнку, невеликим шматочком вологої тканини, а за тим відразу ж видаліть вологі сліди сухою м’якою ганчіркою 10 або серветкою. Ні в якому разі не використовуйте засоби, що містять нашатирний або будь-який інший спирт, інакше на плівці можуть з’явитися помутніння і плями. На скло, що знаходиться поза приміщенням, клеяться тільки спеціальні плівки. Протирання і промивання художнього полімерного вітража, слід здійснювати рідкими побутовими засобами по догляду за склом. Не допускаються протирання таких виробів тканиною, що містить дряпаючі домішки і з використанням мила і інших луговмісних і абразивних миючих засобів, оскільки це може пошкодити елементи, що становлять малюнок.  Натуральний вітраж, виконаний за технологією Тіффані, досить крихкий. Тому при догляді за ним, можна використовувати миючі засоби для скла. Уникайте тиску на поверхню, щоб скло не тріснуло і не подряпалося. Їх заміна дуже складна, часто доводитися міняти і фасад, у зв’язку з тим, що вітраж вклеюється в рамку.
2.7. Догляд за дзеркальними поверхнями
Основними джерелами псування дзеркал є волога, прямі сонячні промені, відсутність вентиляції, пил і бруд. Треба пам’ятати, що на дзеркальній поверхні будь-які, навіть незначні, забруднення дуже помітні, і тому стежити за чистотою дзеркала доводиться постійно. Не рекомендується мити дзеркала за допомогою звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон. При контакті відкритого краю дзеркала з вологою або попадання води безпосередньо в паз фасаду, куди воно вставляється, по краях можуть з’явитися плями і помутніння. Не бажане і сухе чищення. Після нього можуть залишитися подряпини на поверхні. Краще всього для протирання дзеркал підходить нашатирний спирт і спеціальні очисники для дзеркал. В крайньому разі, дзеркало можна протерти водою з додаванням звичайного оцту (уксусу). Дзеркала рекомендується берегти від механічних ударів. Травмозахисна плівка призначена для безпеки людей, тому клеїться вона майже на усі дзеркала, окрім деталей, які клеяться на поверхні або мають, занадто маленький розмір, що б становити велику небезпеку для життя і здоров’я. Плівка не дає склу розлетітися на уламки, але не оберігає від появи тріщин.
2.8. Догляд за м’якими елементами меблів
Видалення забруднень з м’яких деталей меблів повинне здійснюватися вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками із застосуванням миючих засобів, що не містять агресивних речовин (що руйнують покриття елементів меблів), якщо застосування таких миючих засобів, передбачено для догляду за меблями. М’які меблі не можна вибивати. Її щотижня треба чистити щіткою або пилососом. При необхідності слід обробити оббивну тканину пінистим складом. Не користуйтеся меблями до тих пір, поки шкіра остаточно не висохне. 11  Для очищення покриттів (оббивки) меблів з натуральної шкіри забороняється застосовувати жорсткі розчини, такі як бензин, ацетон, оліфу, рідину для зняття лаку, розчинники та ін. Щоб видалити плями від кави, чаю, молока, масла, жиру або косметики, видаліть надлишок рідини паперовою серветкою. Потім чистою губкою, змоченою слабким мильним розчином, легенько зітріть пляму, починаючи від її краю і рухаючись до центру. При цьому не давайте волозі вбиратися в поверхню шкіри і негайно висушіть її сухою губкою, користуйтеся тільки водою і милом з нейтральним рівнем pH. Вологу шкіру слід сушити тільки при нормальній кімнатній температурі (18° – 20°С), виключаючи використання нагрівальних приладів.  Тканини, що імітують шкіру (штучна шкіра, шкірозамінник) і полімерні поверхні, завдяки новітнім технологіям виготовлення є найстійкішими з усіх видів оббивки, але проте догляд за ними повинен здійснюватися також як і за натуральною шкірою, але при цьому для чищення можна використовувати ще і засоби, що містять алкоголь. Ці тканини не потребують такого ретельного догляду спеціальними засобами. Залишки миючого засобу і вологи знімають бавовняною тканиною.  Для очищення тканинної оббивки від пилу, смітинок і інших забруднень рекомендується обробити поверхню пилососом зі всмоктуючою насадкою, протерти вологою тканиною або спеціальним роликом з поверхнею, що клеїться. Волокна, що склеїлися від вологи, розчесати губкою або щіточкою поперемінно в напрямі і проти ворсу. Меблі, що мають оббивку з пинтайла, мікрофібри і велюру слід регулярно очищати спеціальною щіткою. Забруднені або замаслені місця очищати щіткою для велюру. При виявленні плями необхідно провести первинне чищення – обережно протерти місце плями сухою губкою або промокальним папером, не використовуючи для цього кольорові тканини. Краще видаляти свіжі плями, ніж плями, слід від яких глибоко проник в структуру тканини. Намагайтеся не використовувати абразив і скребкові інструменти. Якщо потрібний розчинник, не наносьте його безпосередньо на пляму, спочатку нанесіть його на чисту губку або тампон, заздалегідь випробувавши його реакцію на малопомітній ділянці меблів. 12
2.9. Догляд за поверхнями з граніту або мармуру
Слід мати на увазі, що мармур і граніт – це “живі” матеріали і особливістю таких поверхонь є велика гігроскопічність (схильність до вбирання рідин). Через це існує небезпека утворення патьоків і незмивних плям. Крім загальних умов догляду рекомендується при необхідності знежирення користуватися водним розчином денатурованого спирту. Час від часу захищайте поверхні мармуру і граніту за допомогою нанесення спеціальних водовідштовхувальних засобів. Після нанесення таких засобів і перед новим використанням поверхні ретельно протріть їх м’якою сухою тканиною. Завжди ретельно висушуйте змочені ділянки після закінчення чищення.
2.10. Догляд за поверхнями з акрилового штучного каменю
Штучний камінь вимагає мінімум догляду для підтримки своєї краси. При належному догляді поверхня штучного каменю з часом залишається такою ж, як і на початку. Проте, як і будь-який інший матеріал, він не чиститься сам по собі, а вимагає регулярного догляду для підтримки ефектного зовнішнього вигляду. Не піддайте виріб з штучного каменю дії агресивних хімічних речовин. Якщо такі чистячі речовини, як розчинники фарб, речовини для чищення металу і печей, речовини, що містять хлорний метилен, ацетон, кислотні чистячі речовини, потрапили на поверхню виробу або раковину з штучного каменю, терміново змийте їх великою кількістю води з милом. Лак для нігтів очищається рідиною для зняття лаку, склад якої не містить ацетону, а потім змивається водою. Незважаючи на міцність штучного каменю, сильний удар важким або гострим предметом може його пошкодити і залишити сліди. Не вставайте на стільницю, підвіконня і так далі. Не ріжте продукти безпосередньо на його поверхні. Ми також рекомендуємо включити спочатку холодну воду при виливанні окропу в раковину або в мийку з штучного каменю. Не встановлюйте “подрібнювач харчових відходів” на мийку з штучного каменю. Штучний камінь стійкіший до підвищених температур, ніж звичайні матеріали, але ставити на нього каструлі і пательні, зняті безпосередньо з плити або з духовки, а також електричні нагрівальні прилади (чайники, фритюрниці і тому подібне) – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!! Завжди використовуйте захисні підкладки або підставки з гумовими ніжками для гарячих каструль або електричних нагрівальних приладів. Мило, вода і губка видаляють звичайні забруднення, і плями з усіх типів поверхонь будь то матова або глянсова. Вода витирається легкими круговими рухами за допомогою паперового рушника або ганчірки, ні в якому разі не використовуйте абразивні губки на глянсових поверхнях. На матових поверхнях допускається застосування губки для усунення дрібних дефектів, таких як 13 мікроподряпини і плями. Прекрасною якістю штучного каменю є те, що його можна відремонтувати у разі випадкового ушкодження поверхні, наприклад, із-за гострого ножа і тому подібного.
2.11. Догляд за поверхнями із кварциту
Збереження первинного виду стільниці з кварциту досягається шляхом її періодичної обробки спеціальними засобами. Для регулярного догляду за стільницею з кварциту рекомендуються нейтральні миючі препарати, а також очисники з нейтральною кислотністю, у тому числі спиртовмісні. Щоб уникнути появи подряпин на стільниці треба відмовитися від абразивних чистячих складів і жорстких щіток. Відмінною рисою кварциту є можливість відновлення пошкоджених місць, так само видаляються навіть глибокі подряпини, що робить його дуже зручним в експлуатації. Кварцит вважається досить твердим і найбільш зносостійким матеріалом і застосовується навіть в будівництві, тому що у відмінності від граніту і мармуру містить більший зміст кварцу. Крім того він витримує високі температури і не вбирає рідини (фруктово-овочеві соки, кава або чай, червоне вино, побутові й інші рідини), які можуть залишити сліди і плями. Проте врахуйте, що різкі перепади температури, удари важкими або гострими предметами можуть викликати появу тріщин.
2.12. Догляд за деталями з металу (фурнітура, стелажні і розсувні системи)
Поверхні з металів (у тому числі лаковані і хромовані) не слід чистити засобами, що мають абразивні або корозійні властивості, хімічними засобами, що не призначені для цього матеріалу, а також жорсткими щітками і губками з покриттям з металевого волокна. Після вологого чищення, для усунення патьоків і надання поверхні блиску, її слід відполірувати м’якою сухою тканиною, зворотно-поступальними рухами. Не піддавайте деталі з металу механічним ушкодженням і реакціям з хімічними речовинами.
2.13. Догляд за механізмами трансформації
Неприпустимо попадання вологи, бруду і пилу всередину ходових частин механізмів. Через якийсь час експлуатації меблів, у деяких механічних частин (петлі, замки і тому подібне) можуть з’явитися скрипи, ускладнене відкриття дверей або висунення ящиків і тому подібне. У такому разі необхідно звернутися до фахівця, 14 адже якісна робота механізму забезпечується своєчасним регулюванням. Самостійне регулювання і демонтаж будь-яких механізмів (Blumotion, Aventos, Tandem, Tandembox і багатьох інших) заборонені, оскільки це може привести до їх поломки і виходу з ладу. Залежно від інтенсивності експлуатації різьбові з’єднання з часом можуть розхитатися і ослабитися, тому їх треба періодично перевіряти. Якщо необхідно, то за допомогою викрутки можливе самостійне підкручування розхитаного саморізу або гвинта. Регулювання може робитися як раз в п’ять років, так і раз на рік, усе залежить від частоти використання механізму.
2.14. Підключення і обслуговування електроустаткування.
Усе електроустаткування, призначено для підключення до мережі змінного струму 220 В, 50 Гц. Приєднання до живлячої електромережі, а так само заміна ламп, що перегоріли, повинні робитися фахівцем-електриком за відсутності живлячої напруги. У разі перегорання лампи або світильника відключіть його від електроживлення.  Для заміни лампочки в накладному або врізному галогеновому світильнику треба акуратно зняти накладку, щоб не пошкодити декоративне покриття. Якщо світильник з плафоном, то спочатку викрутіть плафон. Потім за допомогою ганчірочки витягніть лампочку. Якщо світло було включене, то дайте лампочці остигнути протягом 30 хв. Вставляючи нову лампочку, треба тримати її через тканину, що б не залишити відбитків пальців, тому що розігріте до високої температури скло від жирних слідів лопне.  Лампа денного світла міняється таким чином. Зі світильника знімається кришка, потім проверніть лампочку на 90° навколо своєї осі і по діагоналі витягніть її зі світильника. Візьміть нову лампу необхідного розміру і потужності і виконайте усі дії в зворотному порядку.  У круглому накладному або врізному світильнику з лампою денного світла, спочатку знімається кришечка, а потім провернувши на пів обороту до упору можна витягнути і лампочку. Для установки нової лампи дії виконуються в зворотному порядку.  Лампи у світильниках Led може замінити тільки фахівець, оскільки потрібне перепаювання плати.
3. Характеристики експлуатації меблевих комплектуючих
3.1. Навіси і шина для навісних шафок розраховані на вагу до 25 кг. Прямі кухонні навісні шафки для будь-якого типу стіни можна навантажувати не більше ніж на 8-10 кг. Кутовий модуль може витримати навантаження до 15 кг. 3. Кріплення ОММ (Італія) для полиці прихованого монтажу розраховані на вагу не більше 30 кг. Отже, на полицю шириною до 600 мм можна поставити предмети вагою 20 кг, якщо полиця шириною до 900 мм, то вона витримає 15 кг. При цьому бажано рівномірно і розподілити вагу по усій ширині і не ставити предмети на самий край, щоб не перекосилася полиця. Максимально допустиме тривале статичне навантаження на полиці з ДСП і MDF завтовшки 16-19мм, розташовані в отворах шаф і стелажів шириною до 600мм, – 15 кг, а для ширини до 900мм – 10 кг При рівномірному розподілі навантаження по усій наявній площі полиці допустимі наступні навантаження:  Навантаження на полиці з натурального дерева довжиною менше 60см не повинна перевищувати 40 кг; навантаження на полиці довжиною від 60см до 80см не повинна перевищувати 30 кг; навантаження на полиці довжиною від 80см до 1м не повинна перевищувати 20 кг; навантаження на полиці довжиною понад 1м не повинна перевищувати 10 кг.  Навантаження на полиці ДСП і МДФ довжиною менше 60см не повинна перевищувати 25 кг; навантаження на полиці довжиною від 60см до 80см не повинна перевищувати 20 кг; навантаження на полиці завдовжки від 80см до 1м не повинна перевищувати 15 кг, навантаження на полиці довжиною понад 1м не повинна перевищувати 10кг.
3.2. Максимально допустиме статичне навантаження на дно з ДВП, яке буває в ящиках з направляючими Телескоп або Тандем і стінками з ДСП при ширині до 600 мм, – 25 кг, а при рівномірному розподілі по усій площі дна ящика навантаження може досягати 30 кг. Ящик шириною до 900 мм не варто навантажувати більше 20 кг. Якщо дно ящика з ДСП, то допускається навантаження до 50 кг, якщо витримають направляючі. З дном з ДСП можуть бути усі типи ящиків: з направляючими Телескоп і Тандем для великих розмірів, з роликовими направляючими ящик Металбокс і направляючі Тандембокс для ящиків на кухні і в ванній кімнаті.
3.3. Ящик Металбокс на роликових направляючих витримує загальну вагу до 15 кг (Samet), 20 кг (Hettich), 25 кг (Blum).
3.4. Ящик на телескопічних направляючих витримує загальну вагу до 30 кг. Ящик Тандембокс і направляючі Тандем розраховані на загальну вагу до 30 кг або до 50 кг.
3.5. Скляні полиці завтовшки 4мм і більше розраховано на статичне навантаження 2,5 кг. Максимальне статичне навантаження на стільниці із звичайного скла не повинне перевищувати 8 кг, максимальне статичне навантаження на стільниці із загартованого скла – 25кг. Оптимальне зусилля для відкриття дверей – до 3 кг; для висування ящиків на направляючих – до 5 кг.
3.6. Більшість петель для розсувні фасадів можуть відкриватися на кут не більше 110 градусів. 10. Підйомний ліфт для одягу (пантограф) розрахований на вагу 10 кг (Starax), 12 кг (Komandor), 16 кг (Hafele).
3.7. Тремпель або висувний трамбон (вішалка) може витримати до 8 кг при ширині 250 мм, до 6 кг при ширині 300 мм, 5 кг при ширині до 350 мм, 4 кг при ширині 400 мм і 3 кг при ширині 450 мм.
3.8. Чотири пластикові опори для кухні здатні витримати вагу до 40 кг.
3.9. Кошики Magic corner (Чарівний кут), які встановлюють в кутові нижні шафи, витримують вагу до 18 кг (задній кошик) і до 14 кг фронтальний кошик на дверцях (знаходиться ближче).
3.9. Усі інші механізми витримують вагу залежно від типу направляючих і кріплення. З правилами експлуатації ознайомлений: Замовник (підпис)

4. Гарантія
4.1 Умови гарантійного обслуговування Гарантійний термін
4.1.1. Гарантійний термін експлуатації меблевого виробу складає 12 місяців з дати виконання робіт, що підтверджується актом приймання-передачі згідно Договору про виконання робіт по виготовленню та установці Виробів (меблів). В додатках до гарантійного талону може бути зазначено інший гарантійний термін (більший або менший ніж 12 місяців) на окремі комплектуючі або складові меблевого виробу. Вказаний термін закріплюється підписом та печаткою з боку виробника. Гарантійний термін обчислюється з дати прийому – передачі продукції та при наявності правильно заповненого гарантійного талону.
4.1.2. Гарантійний термін експлуатації окремих комплектуючих (матеріали, фурнітура) може бути більше, ніж гарантійний термін експлуатації меблевого, якщо це прямо вказано в даному гарантійному талоні.
4.1.3. Впродовж гарантійного терміну Замовник має право на безкоштовне усунення несправностей, пов’язаних з порушеннями якісних характеристик виробу, що виникли з вини Виконавця.
4.1.4. Якщо ж несправності пов’язані з недотриманням Замовником (чи третіми особами) Правил експлуатації меблів (додаються), то ремонт у такому разі Виконавець робить за окрему платню відповідно до розцінок компанії.
4.2. Гарантія на комплектуючі
4.2.1. На матеріали і фурнітуру різних виробників, при дотриманні правил експлуатації меблів і рекомендацій по уходу, надається термін гарантії:
1. Каркас з ДСП, MDF або дерева – 6 місяців;
2. Петлі, направляючі і механізми Blum, – 12 місяців
3. Розсувна система ADS (Алюсервіс) – 12 місяців;
4. Розсувна система Komandor – 24 місяців;
5. Розсувна система Indeco – 36 місяців;
6. Розсувна система Raumplus – 60 місяців;
7. Розсувна система STARKE: на роликі – 36 місяців; на метал – 120 місяців;
8. Розсувна система ARIO: на роликі – 36 місяців; на метал – 120 місяців;
9. Освітлення (дроти, трансформатори, корпус) – 2 місяців.
10. На лампочки гарантія не поширюється;
11. Кошики Rejs, Komandor, (висувні кошики, дротяні полиці, брючниці, карго, сушки і тому подібне) – 12 місяців;
12. Телескопічні направляючі, борти і кулькові направляючі металбокс – 12 місяців;

4.3. Гарантійний ремонт
4.3.1. Гарантійний ремонт здійснюється безкоштовно по письмовій заявці Замовника за наявності Договору про виконання робіт і гарантійного талона з вказівкою Виробу (Виробів), дати виконання робіт, гарантійного терміну, даних про Виконавця із завіренням печаткою Виконавця.
4.3.2. Заявки від Замовника приймаються по місцю знаходження Виконавця або відправляються на електронну скриньку з обов’язковим підтвердженням по телефону.
4.3.3. В узгоджений із Замовником час, але не пізніше чотирьох тижнів після отримання Виконавцем заявки на гарантійний ремонт по місцю знаходження Виробу виїжджає фахівець Виконавця, щоб з’ясувати причини несправності і визначити терміни ремонту, а також повідомити термін постачання механізму зарубіжного виробництва або термін виготовлення нового елементу, якщо такі знадобляться для ремонту і відсутні у Виконавця на складі. Термін поставки механізму зарубіжного виробництва (виготовлення нового елементу) не повинен перевищувати 60 календарних днів з моменту виїзду фахівця Виконавця по місцю знаходження виробу. Термін гарантійного ремонту після поставки механізму зарубіжного виробництва не повинен перевищувати 60 календарних днів. Якщо гарантійний ремонт здійснюється без поставки механізму зарубіжного виробництва (виготовлення нового механізму), він не повинен перевищувати 30 календарних днів з моменту виїзду фахівця Виконавця по місцю знаходження
4.3.4. Гарантійні зобов’язання поширюються на усі недоліки меблевої продукції, придбаної покупцем, за винятком тих, які виникли не з вини продавця.
4.4. Гарантія не поширюється Гарантійний ремонт не проводиться в наступних випадках:
4.4.1. Вироби мають механічні ушкодження і дефекти, що виникли в результаті неправильної експлуатації.
4.4.2. Якщо є сліди, що меблі або їх окремі поверхні були піддані термічним діям, дії води або пари, дії агресивних чи абразивних речовин, засобів чищення або барвників та ін., внаслідок чого в місцях дії з’явилися ушкодження.
4.4.3. Якщо за бажанням Замовника каркас меблів для ванної кімнати був виготовлений з невологостійкого ДСП, то у такому разі гарантія на каркас не поширюється.
4.4.4. За відсутності гарантійного талона або наявності в гарантійному талоні змін і доповнень, зроблених не Виконавцем.
4.4.5. За відсутності в гарантійному талоні дати виконання робіт, штампу і підпису Виконавця;
4.4.6. При порушенні умов зберігання;
4.4.7. При самостійній некваліфікованій зборці (вторинній зборці) чи ремонту виробів;
4.4.8. При неправильній експлуатації виробів і порушенні умов використання;
4.4.9. У разі використання пошкодженого елемента, що призвело до ще більшого пошкодження;
4.4.10. При розбуханні деталей в результаті дії води або іншої рідини;
4.4.11. У разі використання виробів не за прямим призначенням, умисне псування виробу або недбале ставлення і так далі;
4.4.12. У разі самостійної зміни конструкції виробів, самостійного демонтажу виробу або окремих його частин без узгодження з Виконавцем;
4.4.13. У разі самостійного ремонту або розбиранню механізмів виробу;
4.4.14. У разі можливої появи непередбачених зазорів, пов’язаних з кривизною і нерівністю стін і підлог;
4.4.15. У разі придбання виробу не у Виконавця;
4.4.16. У разі природного зносу елементів виробів;
4.4.17. У разі неправильного розкладання, складання, відкривання або висунення механізму трансформації;
4.4.18. У разі попадання в деталі механізмів сторонніх предметів, що перешкоджають нормальній роботі;
4.4.19. При перевищенні максимального навантаження, встановленого для цього типу механізму;
4.4.20. При ушкодженні виробу тваринами й іншими домашніми вихованцями;
4.4.21. У випадках псування виробу під впливом непереборної сили (пожежа, стихія, блискавка, затоплення, побутові чинники та ін. стихійні лиха).
4.4.22. Якщо замовник відмовляється від не гарантійного ремонту, то виріб знімається з гарантії.
4.4.23. Гарантійні зобов’язання не поширюються на усі недоліки меблевої продукції, про які замовник був попереджений до передачі (установки)меблів.
4.4.24. При використанні пошкодженого виробу або його елементу, який призвів до пошкодження (псування) інших частин виробу.
4.5. Інші умови
4.5.1. Правила експлуатації і гарантійні зобов’язання щодо вбудованої побутової техніки не покриваються цим гарантійним талоном, а можуть регулюватися окремими документами і гарантійними умовами.
4.5.2. При появі будь-якого пошкодження Замовник повинен вжити всі заходи для запобігання подальшого псування виробу.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ

Телефонуйте, пишіть, заходьте




    Ми працюємо:
    понеділок - п'ятниця, 11:00 - 19:00

    (зателефонуйте перед візитом, щоб домовитися про зустріч)

    Контакти
    Адреса: вул. Сахарова 43