Як правильно розташувати розетки на кухні

Оптимальне розташування розеток на кухні: кількість, висота, місце

Для чого необхідне планування схем розташування розеток і вимикачів в кімнатах? Все просто: тут грають роль кілька важливих аспектів. По-перше, правильно розміщені розетки дозволять не використовувати безліч подовжувачів і трійників, які становлять потенційну небезпеку замикання при високих навантаженнях. По-друге, не потрібно буде потопати в проводах, адже всі знають, що зараз кожен другий прилад в будинку з частою періодичністю включається в розетку, що створює велику кількість шнурів. По-третє, не потрібно буде витрачати час для використання декількох приладів. Наприклад, щоб приготувати обід в мікрохвильовій печі, не потрібно чекати, щоб закінчила цикл пральна машина. Це здається кумедним, а насправді мешканці багатьох квартир страждають від того, що на кількість приладів в будинку недостатньо продумано енергопостачання.

Планування це логічний початок будь-якого конструювання. Перенесення і нова установка розеток з вимикачами цілком мають на увазі як мінімум наявність косметичного ремонту. Тому саму обробку, розстановку меблів і побутової техніки бажано продумати заздалегідь. Причому, якщо дизайн приміщення буде виконувати фахівець, йому обов’язково потрібно вказати бажані місця розміщення розеток. Всі правки можна вносити тільки до затвердження проекту. Коли вже готовий план, схвалений та узгоджений, починаються роботи, в ході яких не варто вже вносити зміни.

Отже, розглянемо кілька рекомендацій, які, безсумнівно, стануть у нагоді в плануванні та встановлення розеток на потрібній висоті і в потрібному місці:
1. Визначитися з розстановкою меблів і побутової техніки. Особливо важливо продумати місця для вбудованої техніки, так як її переносити потім буде дуже важко. Все те саме необхідно визначити для духової шафи, пральної машини, холодильника, та дрібних приладів. Дуже важливим є те, що провід не повинен бути надто натягнутий. Йому необхідно бути вільним, щоб не виникло небезпечних ситуацій. Тобто місце розташування розеток безпосередньо залежить від обстановки і потреб в кухонній техніці.
2. Визначитися з кількістю приладів, які постійно вимагають живлення, і тими пристроями, які включаються періодично. Простий приклад: холодильник вимагає живлення постійно, так само, як і електроплита, а пральна машина або блендер включаються періодично.
3. Порахувати, скільки потрібно подвійних розеток, скільки одинарних. Наприклад, якщо постійно включений один прилад (скажімо, посудомийна машина), то одна розетка може бути вільною для підключення «періодичних» пристроїв.
4. Вивести окремо вимикачі для додаткового освітлення, наприклад, робочої зони.
5. Зробити позначки для установки на зручній висоті.

Для різних пристроїв

Тепер перейдемо до одного з важливих питань: на якій висоті розташувати розетки? Уважно розберемося, від чого це залежить, і як правильно все оформити. Почнемо з розташування мийки і плити.

Найбільш оптимальним буде розміщення мийки та плити, при цьому сушка для посуду повинна бути над мийкою. Також важливо вибрати місце під кухонною вентиляцією, так як установка витяжки потребує окрему розетку. І, відповідно, витяжка буде встановлена ​​в з’єднанні з вентиляцією. Так відбувається більшість витяжок. Тому у визначенні зони розташування розеток найкраще орієнтуватися на вентиляцію. Для витяжки розетка розташовується на 20 см вище поверхні і полиць.

Духовка
Для духовки є своє обмеження. Наприклад, ні в якому разі не можна розміщувати розетку безпосередньо за духовкою. Виходить, розетки встановлюються не вище 15 см над духовою шафою. Розетки для електроплити встановлюються над робочою поверхнею. Їх слід робити дві: для духовки окремо, якщо панель і шафа розташовуються окремо. Треба сказати, що це дещо інші розетки, більш потужні. Їх установку дуже важливо планувати правильно.

Над робочим столом найкраще встановити до 4-х розеток. Вони послужать для побутових приладів, створивши зручність їх використання в процесі приготування.

Для вбудованої техніки встановлюються розетки не ближче ніж 20 см від техніки. При цьому потрібно звернути увагу, що ці пристрої використовуються виключно для вбудованої техніки, для окремих приладів робляться окремі розетки.

Що стосується вимикачів, то вони також встановлюються на відстані 80 см від підлоги. Однак вимикачі для освітлення робочої поверхні найкраще встановлювати в блоці розеток над нею. Це буде більш зручно.

Схеми підключення також важливо скласти заздалегідь, і по ним вже виконувати монтажні роботи. Найкраще, щоб розгалуженням займався електрик. Спеціаліст виконає якісно всі з’єднання і мінімізує можливі ризики, пов’язані з використанням електрики.

Залишається тільки додати, що при виборі розеток треба спиратися на всі ті ж схеми. Якщо є можливість, краще встановити відразу подвійні або потрійні розетки, це буде набагато зручніше і зажадає менше місця. Розетки біля мийки найкраще встановлювати зі спеціальною кришкою, яка автоматично закривається після відключення приладу. Це запобіжить можливому потраплянню води.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ

Телефонуйте, пишіть, заходьте




    Ми працюємо:
    понеділок - п'ятниця, 11:00 - 19:00

    (зателефонуйте перед візитом, щоб домовитися про зустріч)

    Контакти
    Адреса: вул. Сахарова 43