Скло це відмінна заміна плитки та інших матеріалів, широко використовуваних для оформлення ділянки стіни робочої поверхні кухні або фартуха.
Дизайнери пропонують різноманітні рішення для панелі зі скла.
Розглянемо основні варіанти:
Безбарвне скло без малюнка. Буває двох видів: матове і прозоре. Прозоре скло використовується в основному для захисту забарвленої або обклеєній шпалерами або папером стіни від вологи та жиру. З точки зору декору, воно зручно тим, що не дає відблисків та не кидається в очі.
Більш цікавим буде матовий варіант, що дає менше відблисків. Поверхня може бути гладкою і фактурною.
1. Ще однією варіацією буде фотодрук на склі. Найпопулярніший вид панелі на зараз. Вони називаються скіналі. Перевага даної методики краса і довговічність. Малюнок наноситься УФ-чорнилом на зворотну сторону скла. Він не вигорає та не боїться вологи. Дуже ефектно виглядає об’ємний малюнок з 3D ефектом. Однак такий спосіб буде коштувати дорожче, ніж безбарвне або забарвлене скло.
2. Красиво і при цьому ненав’язливо буде виглядати однотонно пофарбований кольоровий скляний фартух. Внутрішня поверхня скла забарвлюється спеціальною фарбою, потім панель проходить термообробки. Даний вид довговічний, палітра фарб різноманітна.
3. Дизайн панелі з малюнком на декоративній вініловій плівці. Цей спосіб не такий дорогий як фотодрук. Плівку наклеюють на внутрішню частину скла, яке захищає зображення від забруднень, високих температур і вологи. Але Згодом можлива деформація плівки.
4. Триплекс або багатошарове скло різної товщини. Між двох шарів скла запечатується зображення. Перевагою даного методу є надійність захисту малюнка: якщо впливати на скло воно НЕ розіб’ється, а піде тріщинами. До недоліків можна віднести велику товщину, ніж у інших фартухів і дорожнечу.
5. Дуже стильним варіантом буде дзеркальний фартух. Створюється для розширення простору, нестандартний візуальний ефект. Відмінно буде виглядати дзеркальна плитка з піскоструминної обробкою і частковим матуванням.
Дизайнери радять скляну панель для оформлення маленької кухні. Ефект відображення призводить візуальне розширення простору. Якщо скло глянсове, то крім цього відбувається світлове відображення і приміщення робиться світліше.
Перспективу простору додадуть поміщені під скло картини міста або зображення природи. Це візуально розсуне кордони, для малогабаритної кухні.
Плюси і мінуси фартуха для кухні зі скла
Розглянемо основні плюси і мінуси фартуха для кухні зі скла.
Отже, плюси:
- Відносно невисока вартість.
- Простота установки панелі. Поверхня кріпиться досить швидко, легко і без бруду.
- Широкий вибір варіантів, втілення будь-яких дизайнерських задумів і фантазій. Колір, зображення ви можете вибрати самі.
- Оригінальність і індивідуальність робочої стіни і відповідно всієї кухні.
- Швидке виконання вашого замовлення. Дана технологія нанесення малюнка НЕ займе багато часу.
- Додатковим бонусом буде поєднання з іншими предметами інтер’єру. Можна замовити панель в одному кольорі з текстилем.
- Довговічність.
- Оновлення інтер’єру кухні за рахунок зміни фартуха.
- Легке миття, видалення жиру і бруду.
- Зорове розширення простору за рахунок відображає ефекту, що дуже важливо для невеликої кухні.
- Екологічність матеріалу.
Мінуси скляній панелі:
Необхідно уважно підходити до замовлення. Кожен з них є неповторним, тому гранично важливо не помилитися з розміром. Згодом, якщо у вимірах була помилка, виправити замовлення буде не можливо. Потрібно буде робити новий. І доведеться платити двічі.
У скляній панелі досить складно вирізати отвори для розеток. Ціна панелі буде залежати також від цього фактора.
Дістати предмет, що впав між кухонною панеллю і стіною важко. Для цього треба буде її знімати.
Тому отворів повинно бути якомога менше.
Зверніть увагу на установку. При неправильному монтажі з внутрішньої сторони буде накопичуватися конденсат.
Якщо робоча зона кухні дуже довга, фартух складатиметься з кількох частин. Будуть стики.
Стіна, на яку встановлюється панель, повинна бути максимально рівною, інакше скло може тріснути.
У мінуси часто відносять те, що на склі добре видно сліди від пальців, жир та бруд. Гігієна на кухні дуже важлива. І якщо забруднення не видно, не означає, що його немає. Мити поверхню в будь-якому випадку необхідно. Єдина заборона – на чистячи порошки, вони подряпають панель. Використовуйте ганчірочку і будь-який засіб для скляних поверхонь, тоді фартух прослужить вам дуже довго.