Як грамотно спланувати кухню?

Про красиву і зручну кухню мріють багато жінок, адже в цій кімнаті волею-неволею доводиться проводити велику кількість часу. Одні господині просто обожнюють готувати, інші – роблять це з необхідності, але погодьтеся, процес приготування їжі можна зробити більш приємним, якщо придбати красиву і продуману до дрібниць кухню. На щастя, зараз вибір на меблевому ринку досить великий: готові кухонні набори, модульні кухні і кухні на замовлення. Ціни на кухні сильно розрізняється, але кожна, навіть сама вимоглива господиня, сьогодні може відшукати те, що їй більше до душі. Їй залишиться тільки з розумом спланувати кухню своєї мрії, грамотно розташувавши навісні шафки, побутову техніку, витяжку, мийку і робочу поверхню.
Як правильно заміряти кухню?

Багато магазинів, що займаються продажем кухонь, надають послугу виїзду спеціаліста який заміряє ваше приміщення, але зробити це можна і самостійно, якщо знати, як це робити.

По-перше, при знятті вимірів ні в якому разі не можна поспішати. Найкраще взяти аркуш міліметрового паперу і всі дані наносити на нього.

Спочатку необхідно виміряти довжину всіх стін за допомогою рулетки, потім – висоту стелі, а також точну відстань від дверей до кутів. Не забувайте перевіряти всі отримані дані, і лише потім наносити на папір.

При плануванні кухні також слід враховувати такі значення, як висота і ширина, дверей та вікон. Дуже часто люди приїжджають в магазин за кухнею, маючи на руках лише основні виміри кімнати: довжину, ширину і висоту. Не повторюйте їхніх помилок, виміряйте також відстань від вікон до підлоги, до стелі, а потім до кутів кімнати.

На вашому плані також повинні бути відзначені такі моменти, як розташування всіляких труб, отворів під витяжку, батареї, розетки і вимикачі, інакше куплена вами кухня може просто не вписатися в ваше приміщення.

Плануємо кухню з розумом

Ваша кухня повинна бути спланована максимально зручно, для цього розділіть майбутню кухню на кілька робочих зон: зону приготування їжі, зону зберігання продуктів і зону миття продуктів та посуду. Такий умовний розподіл дозволяє структурувати план майбутньої кухні.

Простір між цими трьома зонами називається робочим трикутником, і якщо всі зони розташовані вірно, ви зможете легко переходити від однієї трикутної зони до іншої. У готових модульних кухнях такі моменти вже враховані і робочі зони розташовані максимально зручно. Тепер же приступимо до інших важливих моментів, які потрібно враховувати при плануванні гарної кухні.

Між миттям і поверхнею бажано розташувати стільницю, шириною близько 80 см. Вона чудово підійде для попередньої обробки продуктів. Взагалі, поруч з поверхнею повинно бути передбачено місце, куди ви зможете пересувати гарячі сковороди і каструлі. Його ширина повинна бути не менше 50 сантиметрів.

Поруч з поверхнею слід організувати зберігання посуду та кухонного приладдя. Це сильно заощадить вам час і все потрібне завжди буде у вас під рукою. Якщо ви купуєте варильну панель і духову шафу окремо, а не в складі плити, тоді їх краще розташувати в різних місцях. По-перше, на такій кухні зручніше готувати удвох, а по-друге – духову шафу можна розташувати на рівні очей, і тоді вам не доведеться нагинатися.

Якщо плита у вас цільна, а кухня – пряма, не варто ставити її біля самої стіни. Цим самим ви позбавите себе робочої поверхні поруч із зоною готування. Крім того, установка плити біля стіни сприятиме псування стіни, і появі на ній жирних плям. Як і варильну панель, мийку не слід розміщувати в кутку кухні по тих же самих причин – це позбавить вас зручною робочої поверхні поруч із зоною миття посуду. Поруч з мийкою можна розташувати посудомийну машину, це також буде економити вам час, а при завантаженні посуду, підлога буде залишатися чистою. При покупці кутової кухні ні в якому разі не розміщуйте духову шафу або посудомийну машину в кутку. Таке розташування може блокувати висувні ящики, розташованих перпендикулярно до цієї побутової техніки.

Над поверхнею розташуйте витяжку, її висоту розміщення слід вибирати в залежності від типу робочої конфорки.

Тепер про шафи і про зручність їх відкривання. Якщо ваша кухня – паралельна, врахуйте той факт, що між двома рядами шаф повинно бути як мінімум 120 сантиметрів. Тільки в цьому випадку ви зможете відкривати дверцята одночасно з обох сторін.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ

Телефонуйте, пишіть, заходьте
    Ми працюємо:
    понеділок - п'ятниця, 11:00 - 19:00

    (зателефонуйте перед візитом, щоб домовитися про зустріч)

    Контакти
    Адреса: вул. Сахарова 43